"(...)życzę samych sukcesów, wielu pomysłów oraz możliwości ich realizacji, uczestnikom zaś niezapomnianych wrażeń, wynikających z uczestnictwa w tym wydarzeniu".

Marszałek Województwa Pomorskiego
Mieczysław Struk

Turniej pierwszy raz został zorganizowany w 2008 roku. Od początku cieszył się sporą popularnością, która - ze względu na rangę konkursu - wciąż wzrasta. Poziom techniczny z roku na rok jest bardziej zaawansowany. W naszym turnieju brały do tej pory udział zespoły, które w Polsce i na świecie zdobywały liczne sukcesy, m.in.: Mistrzostwa czy też Wicemistrzostwa Świata.
f

Wymienić można tu zespoły takie jak Spinki z Rumi (Mistrzostwo Świata w Tańcu modern, Kanada, Ontario, rok 2009; Mistrzostwo Europy na Olimpiadzie Tanecznej w Moskwie), eMBi Crew Elite (I miejsce na III Europejskich Dniach Tańca w Malborku, kategoria hip-hop dance powyżej 15 lat), czy zespół Express (I miejsce podczas Europejskiego Festiwalu Tańca Magia Italiana w miejscowości Rimini we Włoszech; I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Nowoczesnego w Lęborku).

Formacje profesjonalne jak i amatorskie mogą ze sobą konkurować na tym samym parkiecie - w następujących kategoriach: disco - dance, hip - hop, show dance, taniec współczesny oraz inne formy (z wyłączeniem tańca towarzyskiego).

Dzieci i młodzież uczestnicząca w turnieju podzielona jest na grupy wiekowe: do lat 6, do lat 11, 12 - 15 lat oraz powyżej lat 15.

Co roku wybieramy jak najbardziej profesjonalne jury, specjalistów w swojej dziedzinie, którzy na swoim koncie zawodowym posiadają liczne sukcesy taneczne, a co najważniejsze ich wiedza teoretyczna dotycząca tańca jest bardzo zaawansowana.

W roku 2012, który jest rokiem szczególnym - gdyż będzie to już 5 edycja turnieju - uzyskaliśmy Honorowy Patronat Marszałka Województwa Pomorskiego.

Co roku wspomaga nasz budżet Starostwo Powiatu Wejherowskiego, dzięki któremu możemy zakupić symboliczne nagrody w postaci pucharów.
Rejestracja zespołów do godziny 10.00
dnia 26 maja 2012r. 
Najbliższy Wojewódzki Turniej Formacji Tanecznych odbędzie się 26 maja 2012 r.
start godz.: 10:00,
w  Redzie.

! Hala sportowa
ZS 2, Reda
ul. Brzozowa 30
Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych