Rok 2011 był dla SUN GRASSU rokiem istotnym o tyle, iż właśnie tego roku kierownik ds. kultury Paulina Piotrowska postanowiła wykorzystać trójmiejski potencjał producencki i dj'ski aby stworzyć zupełnie nowy event muzyczny, którego w Małym Trójmieście Kaszubskim próżno szukać.

Idea ta pojawiła się pod koniec czerwca, aby spontanicznie zmaterializować się pod koniec sierpnia na redzkim MOKSIRze. Raczkującą inicjatywę wspomógł nagłośnieniem Pandradread Soundsystem, wizualizacje - VJ Wodecky.

Pierwsza edycja - z racji swej spontaniczności - miała pewne niedociągnięcia, które zostały zniwelowane podczas kolejnej. Inne pomysły będą musiały poczekać, aż do otwarcia nowego centrum kultury - jednak SG dalej się toczy i nadal jest jedyną, dużą imprezą propagującą muzykę elektroniczną w okolicy - na którą przybywa coraz więcej ludzi :) Pozdrawiamy tych co już byli, słyszeli i widzieli a także tych którzy dopiero zamierzają do nas dotrzeć. Reda wcale nie jest tak daleko od świata i wbrew pozorom nie jest martwa kulturalnie ;) 

TAK BYŁO PODCZAS PIERWSZEJ EDYCJI

WYKONAWCY 2011 - INFO
+ WIDEO RELACJA Z SG VOL.1

NEGATIVE 1/2 formacji Infected. Człowiek który uwielbia wykorzystywać w 100% możliwości konsolety. Gatunki, które preferuje to elektro, house, minimal, trance. Na polskiej scenie od 2008 r. Były rezydent takich lokali jak Kiss Ostrołęka czy Samba Przytuły.
HANSOLLO Daniel Noetzel - producent drum'n'bass'owy oraz dubstep'owy. Fascynacja muzyką i pasja przeprowadziły go przez masę gatunków muzycznych. Na przełomie 2004/2005 r. odkrył drum'n'bass i w tym samym czasie stawiał swoje pierwsze kroki w produkcji. Jego fascynacje nie dotyczyły tylko muzyki, wcześniej mocno pasjonował się graffiti, ale to muzyka zepchnęła "bombing" na dalszy plan. W 2007 r. trafia na dubstep, zaczyna się interesować tym gatunkiem i przyglądać jego rozwojowi, w tym samym roku próbuje sił w djce. Tak naprawdę to rok 2009 jest dla niego przełomowym, gdyż jego produkcje zaczynają zdobywać uznanie. W tym samym czasie fascynuje się graniem "live-actów". Jego styl jest na swój sposób unikalny, stara się podążać własnymi ścieżkami i nikogo nie naśladować. Jego produkcje ukazały się w takich labelach jak Mind OutSide (Ukraina), Monkey Dub (Kanada), Plush (USA) oraz Apparition (Polska).

www.soundcloud.com/hansollo
ILLY to fascynat wizji, dźwięku i multimediów. Fuzja obrazu i dźwięku to jego pasja i natchnienie. Zafascynowany wizualizacjami na imprezach drum'n'bass w 2007 r. postanowił sam zawładnąć połamanymi beatami o tempie 175 BPM. W 2008 r. przyłączył się do ekipy XLNT, z którą do tej pory promuje wszelkie imprezy łamane (breakbeat, dnb, funk itd.). Na początku swojej przygody, zapoznawał się z dnb poprzez takich artystów jak Black Sun Empire, Noisia, Evol Intent, czy Spor. Najbliższe mu style muzyczne to neurofunk, techstep, darkstep lecz tego dnia zejdzie na melodyjne odmiany brejkowe. Założyciel i administrator największego forum tematyki dj/producent w Polsce (www.forum.djshop.pl). Illy co miesiąc prezentuje najciekawsze utwory na swoim podcast-cie:www.mixcloud.com/inogda
MATERIAL trójmiejski producent oraz dj, reprezentant labeli Dubkraft Records z Barcelony, Digi-Lab z Londynu oraz belgijskiej grupy muzycznej Influenza Media. Zajmuje się produkcją nowoczesnego niszowego drum'n'bass oraz (ostatnio) dub techno.

www.soundcloud.com/tomekdnb
BART pasjonat muzyki od lat zafascynowany brytyjską sceną BROKEN BEAT. Największy wpływ na jego styl muzyczny odniosły składy i muzycy tacy jak: Bugz In The Attic, Domu, Gilles Peterson, 4hero, Zed Bias oraz Jazzanova. Poza połamanymi bitami gra również nu jazz, future sound, deep house.

www.soundcloud/bart-w-wo
Ko2:
VJ WODECKY Dariusz Skarżyński. Montuje wideo, kręci krótkometrażowe filmy oraz konstruuje instalacje audio-wideo. Od kilku lat tworzy wizualizacje i miksuje je na żywo podczas imprez muzycznych - m.in. na Famie w Gdańsku oraz w Buffecie, BBC Second Floor a także w Fantomasie (Wejherowo). Współpracował z Kulturalnym Kolektywem (UG ACK) oraz z Telewizją Pomorską. Tworzył filmy m.in. dla: Gabinetu Ruchomych Obrazów w Teatrze Atelier (Sopot), zespołu Stone Creek a także Fosfor (Wejherowo).

www.myspace.com/wodecky 
VOL.1 // PIERWSZA EDYCJA 

WYKONAWCY 2011

Negative

Material

od lewej: ILLY, Hansollo

Bart

Illy

VJ Wodecky (po lewej)

RELACJA portkultury.pl
Ostatnie dni wakacji Moksir w Redzie wykorzystał, aby zaprezentować nową muzyczną inicjatywę. Choć formuła festiwalu na świeżym powietrzu jest bardzo popularna, została wykorzystana, by przybliżyć mieszkańcom Redy muzykę elektroniczną.

Kalendarz wakacyjnych wydarzeń kulturalnych zamknął Sun Grass Festiwal. Impreza gromadząca pomorskich twórców muzyki elektronicznej, niestety nie osiągnęła sukcesu frekwencyjnego. Muzyka przyciągnęła słuchaczy dopiero wieczorem, kiedy na scenie widoczne były wizualizacje VJa Wodeckiego. Liczba publiczności zgromadzonej na trawie wzrastała więc wraz z upływającym czasem.

Sun Grass Festiwal w Redzie zaczął się od setów granych przez Dj Negative. BART zafascynowany brytyjską sceną Broken Beat,  grając na konsoli, łączył ze sobą  jazz, future sound i deep house. Zaraz po nim na scenie pojawili się inni wykonawcy. Wśród nich nawet ci, których występy nie były przewidziane. Wszyscy artyści mieścili się w stylistyce muzyki elektronicznej, od minimal techno przez drum'n'bass po psytrance. Mimo problemów, jakie pojawiły się w trakcie festiwalu, współpraca pomiędzy artystami nie pozwoliła publiczności dostrzec niedociągnięć.

Przestrzeń Festiwalu nie została przez organizatorów w żaden sposób ograniczona, co pozwoliło słuchaczom na bezpośredni kontakt z lokalnymi twórcami.

Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych