STREET ART 2011
TUNEL PKP UL. GDAŃSKA

Zobacz na żywo (tunel pod dworcem) >>


Tunel przed malowaniem (luty 2011):


Pierwszy Street Art Jam odbył się w 2011 r. w tunelu SKM/PKP w Redzie. Do tej pory w naszym mieście funkcjonował jako wydarzenie tylko Graffiti Jam. W tym roku nowy kierownik ds. kultury (Paulina Piotrowska) postanowiła to zmienić, tym samym poszerzyć obszar działań artystycznych. Street Art to sztuka ulicy na którą składają się takie dziedziny sztuki jak mural, szablon oraz graffiti. Innymi które wliczają się do tego nurtu są wlepki, wlakaty czy też wlepki 3D oraz instalacje w przestrzeni publicznej.

W sierpniu 2011 roku wkroczyli do tunelu zarówno artyści graffiti jak i muralu oraz szablonu, a także młodzież, która mogła zaprezentować swoje dzieła wykonane na wcześniejszych (organizowanych przez nas) warsztatach szablonu i muralu.

Na pierwszym redzkim Street Art Jamie gościli artyści z Wejherowa, Redy, Gdańska, Sopotu oraz Warszawy. Między innymi: Ideyka, Krik, Karol Formela, Pauka, Kyosuke Hikan, Feniks, Inkognito, Krzysztof, Lena Ptak i wielu innych, a także sama Kultura, która wykonała wzór loga w formie tapety oraz P!K czyli Punkt Informacji Kulturalnej.

Sponsorami tego wydarzenia byli: Urząd Miasta Reda (odnowił i odmalował ściany tunelu), Castorama Rumia (wyposażyła nas w farby do wnętrz) oraz Farbix Reda (zasponsorował spreje dla gościa specjalnego).
Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych