Repertuar

maj lub czerwiec (weekend: piątek, sobota, niedziela), sala kultury
FILMY I ANIMACJE Międzynarodowego Festiwalu Kultury Studenckiej ARTenalia
ARTenalia to Festiwal, którego celem jest prezentacja oraz promocja sztuki młodej
i ambitnej. Wśród artystów prezentujących swoje dokonania znajdują się studenci, którzy dopiero przecierają swoje artystyczne szlaki, jak i twórcy mający na swoim koncie sporo sukcesów. W 2012 roku Festiwal ARTenalia będzie święcił swoją piątą rocznicę powstania. Przez cztery poprzednie edycje nasza działalność oscylowała wokół szeroko pojętej sztuki
i wszelkiego rodzaju aktywności artystycznej.


Festiwal powstał w 2008 roku z inicjatywy studentów Akademii Sztuk Pięknych, Akademii Muzycznej i Akademii Wychowania Fizycznego. Koncerty, występy i wystawy zawładnęły sercem Poznania, a zielona, żywa murawa, która znalazła się przy Arkadii stała się miejscem spotkań i rozmów. Kolejne edycje Festiwalu znalazły swoje miejsce głównie w industrialnej zabudowie Starej Rzeźni, która możliwościami technicznymi oraz przestrzenią mogła zaoferować znacznie ciekawsze rozwiązania i zgromadzić większą publiczność.

Film jest iluzją tworzoną przez statyczne obrazy, które oko Odbiorcy widzi jako płynny ruch. To magia tworzenia wizji, które w świecie poza szklanym ekranem są niemożliwe.
To wyobraźnia zamknięta w klatce technicznych niemożności z lekka zaledwie obramowana możliwościami wyobraźni. Film tworzy nową rzeczywistość opierając się na tym, co znajdujemy dookoła nas, jest swoistym recyklingiem obrazów, które dają możliwość kreacji czegoś zupełnie nowego, niespodziewanego, fascynującego. Jest formą wyrazu tak silnie działającą na wyobraźnię, że czasem nie sposób nie myśleć o tym, co pozostaje w nas.
Podczas IV edycji Festiwalu ARTenalia artyści m.in. z Chorwacji, Serbii, Słowacji, Belgii i Polski mieli możliwość zaprezentowania odbiorcom swojej wizji świata oraz swoich spostrzeżeń na temat otaczającej rzeczywistości.
Na wszystkie seanse wstęp wolny!

Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych