REDZKA ART BAZA

W naszym mieście istnieją stowarzyszenia twórców, zajmujące się animowaniem i promowaniem aktywności kulturalnych w mieście, a także stowarzyszenia - jak na nasz obszar - nowego nurtu - zajmujące się aktywizacją i zarządzaniem wspólną przestrzenią publiczną w zamieszkanej dzielnicy.

Ponadto w naszym mieście działają dziesiątki artystów - zarówno osób młodych jak i starszych - plastyków, muzyków, reżyserów itp. Tworzą w nurcie ludowym, folklorystycznym, a także zupełnie współczesnym. Wiele osób zaczynało nieformalnie swoje przyszłe kariery właśnie w Redzie.

Działa tu także nieformalny Teatr Redzki, w którym tworzą amatorskie grupy teatralne kreując spektakle i wystawiając je dla szerszej publiczności.

Do tej pory - nigdzie - informacje o wszystkich aktywnych w sferze kultury nie były zebrane. Dlatego też jako kierownik ds. kultury postanowiłam w jednym miejscu opisać pokrótce każdą inicjatywę, podać adresy www aby wszyscy chętni do dołączenia się do akcji kulturalnych w Redzie, bądź poszukujący informacji mieli ułatwione zadanie.

Paulina Piotrowska

Stowarzyszenie Nowe Betlejem

Drewno from las (aktualnie dfl)

Emowski


Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych