POLECANE STRONY INTERNETOWE

http://www.kiwi.org.pl/ Kiwi jest portalem poświęconym informowaniu, inspirowaniu, wymianie wiadomości i komunikacji pomiędzy organizacjami pozarządowych, instytucjami publicznymi oraz firmami odpowiedzialnymi społecznie. "Wolontariat, oferty, wiadomości" to hasło tytułowe portalu. Kiwi to również internetowe biuro ofert wolontariackich dla mieszkańców Gdańska, Sopotu i okolic.

http://creativecommons.pl/ Creative Commons jest międzynarodowym projektem oferującym darmowe rozwiązania prawne i inne narzędzia służące zarządzaniu przez twórców prawami autorskimi do swoich utworów. Creative Commons wspiera wolną kulturę: produkcję i wymianę utworów traktowanych jako dobro wspólne.
Creative Commons powstała w 2001r. jako amerykańska organizacja pozarządowa, powołana do życia z inicjatywy naukowców (głównie prawników) i  intelektualistów zaangażowanych w pracę na rzecz ochrony i promocji wspólnych dóbr kultury.

http://www.platformakultury.pl/ Prezentacja ciekawych oraz modelowych projektów z całej Polski, zbiór ważnych publikacji, zasobów internetowych oraz instytucji kulturalnych, forum dyskusyjne, baza bieżących wydarzeń dotyczących edukacji kulturalnej z całej Polski, cotygodniowy newsletter.

http://www.rzeczy.net rzeczy: o dizajnie. Rzeczy powstały w roku 1998 na Wydziale Form Przemysłowych ASP w Krakowie. Początkowo kserowane, później drukowane, obecnie funkcjonują na zasadzie niezależnego źródła informacji o dizajnie w polskiej sieci pod adresem http://www.rzeczy.net/.

http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/ Wydawnictwo książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które od innych wydawnictw odróżniają świetne ilustracje i ciekawe projekty wykonane w iście dizajnerskim stylu. O sobie piszą tak: "Specjalizujemy się w literaturze dziecięcej i młodzieżowej; wydajemy książki autorów polskich i zagranicznych. Z równą sympatią traktujemy tradycję i nowatorstwo: przypominamy czytelnikom klasyczne tytuły literatury dziecięcej i prace mistrzów polskiej grafiki książkowej, a jednocześnie promujemy młodych, utalentowanych autorów i ilustratorów. Naszym priorytetem jest wydawanie książek pięknych, mądrych i pomysłowych".

http://www.alternativa.org.pl/ Alternativa to cykl wystaw obudowany szeregiem wydarzeń towarzyszących, który poszukuje nowych dróg dla sztuki i jej roli społecznej. Jego idea nawiązuje do tradycji politycznych Gdańska, a także do nowych zjawisk w sztuce, które zaczęły pojawiać się w Gdańsku w pierwszej połowie lat 80. XX wieku. Ich charakterystyczną właściwością było działanie wobec politycznego, historycznego i miejskiego kontekstu. Te ruchy cechowała tendencja do samoorganizacji, niezależności oraz odkrywania nieznanych przestrzeni miasta. Niegdyś Wyspy Spichrzów, później Dolnego Miasta, a obecnie terenów po-stoczniowych.

http://jestkultura.pl/ jestKultura.pl to największy blog o Kulturze w polskim Internecie. Oferuje regularne porcje lekkich tekstów i ciepłych emocji. I dużo, dużo muzyki, filmów, książek i wszystkiego co tylko dusza zapragnie.

http://www.purpose.com.pl/ Purpose - kultura, nauka, przedsiębiorczość. Ogólnopolski miesięcznik. Wywiady, analizy, warsztaty, aktualności, oferty pracy. Purpose to tematyczny serwis internetowy obejmujący szeroko pojęte zagadnienia z obszaru przedsiębiorczości, kultury i kreatywności.

http://www.mapakultury.pl/ Pierwszy ogólnopolski portal promujący kulturę regionów w formie interaktywnej mapy Polski, utworzonej z wizytówek ciekawych miejsc, ludzi i klimatów.

http://eduk.nck.pl/ Strona programów edukacyjnych koncentruje się na czterach sekcjach: muzyki, tańca, teatru i architektury.

http://kursnakulture.pl/ Portal programu Kurs na Kulturę zawierający informacje praktyczne dla ludzi młodych, którzy pasjonują się kulturą. Prezentuje informacje o wydanych w ramach programu publikacjach z zakresu nauk o kulturze, artykuły i praktyczne informacje nt. zarządzania kulturą oraz aktualności dotyczące prowadzonych działań, szkoleń, kursów.
Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych