MUZYCY

EMOWSKI

Raper i producent z Trójmiasta, z kulturą hip hop związany od drugiej połowy lat 90. Muzyką zajmuje się mniej więcej od roku 1998. Znany jest ze współpracy z największymi postaciami polskiej sceny rapowej jak Pih, Borixon, TenTyp Mes, Numer Raz czy producenci tacy jak L.A. z Whitehouse,Kixnare, Donatan, Złote Twarze, DNA, RX, Szogun (Szybki Szmal) i wielu innych.

Zadebiutował w czerwcu 2007, pojawiając sięna maxi singlu Pih'a "Ulice bez jutra / Czarny kruk", który został wydany nakładem Camey Records (czerwiec 2007). Pojawił się tam w bardzo dobrze przyjętym przez słuchaczy utworze "Nie potrzebuję być kimś kim nie jestem", który później wzbogacony o zwrotkę Borixona pojawił się również na pierwszym oficjalnym solo rapera "Z perspektywy czasu". Utwór tenbył wyprodukowany przez LA z legendarnego duetu producenckiego Whitehouse. Płyta Emo ukazała się w sklepach nakładem wytwórni Fonografika na początku marca 2008 i promował ją teledysk do wyżej wspomnianego utworu.


Więcej info: www.facebook.com/em0wskiWywiad przeprowadzony z EMO w ramach programu RENTGEN (Twoja Telewizja Morska TTM): http://www.telewizjattm.pl/index.php/odtworz,2011-05-09,10


Więcej informacji na www.emo1.hip-hop.pl

DREWNO FROM LAS (DFL)
"Jedno jest pewne. Trudno gdziekolwiek szukać muzyki jaką uprawia ta kapela. Totalnie zakręcone riffy gitarowe. Charakterystyczna barwa wokalistki. Klimaty zdecydowanie postpunkowe, ocierające się o noise, połamane, psychodeliczne rytmy. Kawał, ambitnej i ciekawej muzy.
Spring warto odwiedzić choćby tylko dla tego zespołu. Skład kapeli: Aga (wokal), Nikiel (klawisze, wokal), Milo (gitary), Michu (perkusja) Orzech (bas).
Drewno from las gra od 3 lat. Powstali na przełomie 2000/01 r. w Redzie (pomorskie). Zespół nie zamyka się w jednej szufladzie stylistycznej, łączy reggae, rock, dub i troszkę transu – twierdzą muzycy Drewna. Nie gasimy jednak latarki, szukając dalej ostatecznego brzmienia i stylu. W 2003 r. sami nagraliśmy i wydajemy nasze kolejne demo, które oddaje w pełni obraz naszych teraźniejszych poszukiwań. Nagrane w pokoju przy pomocy komputera i paru co lepszych mikrofonów".

(za: SpringRockFest)

f
f

Wywiad przeprowadzony z zespołem Drewno From Las w ramach programu RENTGEN (Twoja Telewizja Morska TTM): http://www.telewizjattm.pl/index.php/serwis_informacyjny,2010-11-08,10


Więcej informacji na www.myspace.com/drewnofromlas
oraz www.drewnofromlas.prv.pl

REDZANIE
Zespół folklorystyczny, powstał w 2000 r. Pierwszy publiczny występ, przed polską i zagraniczną publicznością z okazji pobytu na Kaszubach delegacji belgijskich dziennikarzy, zajmujących się kulturą ludową i regionalną (26. V 2000). Inicjatorzy: Paweł Hincke (pierwszy prezes) i Andrzej Kass (aktualny prezes). Wspominają oni, że to potrzeba prezentacji kultury kaszubskiej i znaczne nią zainteresowanie były główną przyczyną powstania zespołu.
Samą nazwę zespół stworzył w roku 2011, podczas jego rejestracji w Starostwie Powiatowym w Wejherowie.
Rodowód "Redzan" zdeterminował charakter wykonywanego repertuaru. Są to przede wszystkim pieśni i piosenki w języku kaszubskim, nie tylko ludowe, ale również utwory o tematyce religijnej oraz mniej lub bardziej popularne utwory w języku polskim. Autorem słów i muzyki do autorskich pieśni Redzan jest E. Lewańczuk (m.in.: "Reda", bodajże jedyny utwór muzyczny w całości poświęcony tej miejscowości).
Zespół gości na wielu spotkaniach i uroczystościach, których uczestnikami są nie tylko Kaszubi, uświetniają przedsięwzięcia kulturalne (Dni Redy, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Zjazdy Kaszubów, delegacje do miast partnerskich Redy - w Niemczech, Francji i na Litwie), a także na wszelkich jarmarkach, festynach, dożynkach, targach oraz Przeglądach Pieśni czy nawet w telewizji.
"Redzanie" są niestrudzonymi, niezwykle aktywnymi i często spontanicznymi propagatorami kaszubszczyzny (jak również Kaszub w ogóle) oraz muzyki w wielu jej przejawach. Członkowie zespołu występują w tradycyjnych kaszubskich strojach, byli wielokrotnie wyróżniani i nagradzani, w tym trzykrotnie otrzymali pierwszą nagrodę w Przeglądzie Pieśni o Morzu "Jantarowi Bot" w Dębogórzu.

Wydali dwie płyty: "Kaszebsce piesnie. Slowiac kroj e ledzi" (2006) oraz "Tatczezna" (2009).

Tekst zaczerpnięty z broszury "Redzanie" ISBN 978-83-89568-53-3 (Tekst: Bogusław Breza)

Więcej informacji na www.kaszebe.reda.pl

KAROL NEPELSKI

Kompozytor. W latach 2001-2002 studiował na Wydziale Mechanicznym Politechniki Gdańskiej, po czym porzucił studia techniczne i od 2002 zaczął się uczyć kompozycji na Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Marka Stachowskiego.


Tytuł magistra z wyróżnieniem uzyskał w klasie kompozycji prof. Zbigniewa Bujarskiego, a tytuł doktora w klasie prof. dr hc. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie; w 2005 roku studiował w Staatliche Musikhochschule Stuttgart; otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wyróżniające osiągnięcia w nauce. Współpracował z Państwową Wyższą Szkołą Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie, Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Uniwersytetem Jagiellońskim, a od roku 2006 z Akademią Teatralną w Warszawie komponując muzykę do egzaminów reżyserskich. W 2011 roku obronił doktorat u Krzysztofa Pendereckiego.


W 2008 roku zdobył I nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim im. Marka Stachowskiego za kompozycję "Feu Eternel" na orkiestrę symfoniczną oraz przebywał w Bourges (Francja) jako kompozytor–rezydent. W 2009 roku realizował kompozycję komputerową (performance) w studiu NOTAM w Oslo.


Jest autorem muzyki instrumentalnej, scenicznej (opera i dramat), muzyki do filmu. Zajmuje się także muzyką elektroakustyczną, twórczością audio-video, a także performancem.


Jego twórczość była prezentowana na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej "Warszawska Jesień", festiwalu muzyki współczesnej "Tonlagen" w Dreźnie, Musica Polonica Nova we Wrocławiu, Festiwalu Prawykonań w Katowicach, Międzynarodowych Dniach Kompozytorów Krakowskich, Śląskich Dniach Muzyki Współczesnej, Festiwalu Audio Art w Krakowie, Festiwalu Malta w Poznaniu, Festiwalu "Przemyska Jesień", Festiwalu SYNTHESE 2008 w Bourges (Francja), festiwalu "Introspekce nové hudby" oraz "Salon Polski" w Pradze, festiwalu "Ostrava Days Festival 2009" oraz m. in. Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, Filharmoników Lwowskich, Filharmoników Łódzkich, Orkiestrę Muzyki Nowej, Ricciotti Ensemble z Amsterdamu, zespół kameralny Kwartludium. Kompozycja Karola Nepelskiego pt. „The Elements II (Żywioły)” wzbudziła zainteresowanie estetyków Uniwersytetu Jagiellońskiego i była prezentowana na Ogólnopolskiej Konferencji Estetycznej pt. ”Materia Sztuki” (2008).


Zaczynał jako jeden z pomysłodawców na West Side Story – pierwszego spektaklu muzycznego jaki odbył się na deskach redzkiego teatru w ZS 1.


Więcej informacji na www.karolnepelski.com


Emowski


Drewno from las

Drewno from las


Redzanie


Karol Nepelski


Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych