"Kreatywa" - konkurs na najciekawszą inicjatywę twórczą w Redzie

Pierwszy taki konkurs w Redzie - wnioski projektowe można składać już teraz (gdy tylko na stronie pojawi się wzór wniosku do wypełnienia) - data zakończenia zbierania wniosków - 20 kwietnia 2012. Rozstrzygnięcie po długim weekendzie majowym.
Z powodu braku zgłoszeń zgodnych z regulaminem konkursu nie rozstrzygnięto.
W konkursie wziąć udział mogą wszystkie kreatywne osoby niezależne, artyści, muzycy, performerzy, grupy nieformalne oraz stowarzyszenia.

Ideą konkursu jest stworzenie oddolnego projektu kulturowego, który będzie świeży, niepowtarzalny, wizjonerski i twórczy.

Może to być coś co będzie zawierało: performance, audio i wideo, instalacje, teatr, film, gry uliczne, muzykę, nowe formy rozrywki i wszelkie inne dziwactwa - wszystko to czego brakuje w Redzie.

Osoby/grupy biorące udział w konkursie będą miały 2 tygodnie na przygotowanie krótkiej prezentacji (zdjęcia/film/tekst/ilustracje) w konwencji Pecha Kucha - tak by zaciekawić publiczność.

Projekty oceniać będzie trzyosobowa komisja oraz publiczność.

Najciekawszy projekt lub projekty zdobywa nagrodę pieniężną oraz pomoc przy realizacji projektu ze strony Działu Kultury.

Pula nagród to 1500 złotych, które zostanie rozdysponowane zgodnie z potrzebami projektu/ów.

Przykład Pecha Kucha z Gdańska

Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych