GRUPY  NIEFORMALNE

LOŻA 'E'
to nieformalna grupa twórcza powstała we wrześniu 2009 w ZS Nr 1 (ul. Łąkowa 36/38).
f
Składa się z osób w różnym wieku, które skłonne są do udziału w akcjach i projektach zakłócających przestrzeń i konwencjonalną egzystencję naszego miłego miasta Redy.
fGrupę interesuje przede wszystkim sam proces twórczy uwalniający myślenie i wyobraźnię.
f
Więcej informacji na www.zs1reda.eu/show,loza-e.html

Po prawej prezentujemy wybrane dwa projekty Loży 'E':
f
  • projekt artystyczny "Szkatułka pamięci"
  • akcja Tajemniczy Ogrodnik

KABARET SENIOR-I-TA

to piątka aktywnych seniorów: Jan Kochnke, Genowefa Kochnke, Krystyna Kopczyńska, Barbara Kajzer, Waldemar Falkiewicz. Menedżerką a takżereżyserką Kabaretu jest jego założycielka - Marzenna Jodłowska.


Kabaret ten powstał w 2009 roku i do dziś jest niezmiennie aktywny w swoim działaniu. Pierwsza premiera odbyła się na deskach małej sceny w Sali kultury MOKSiR w maju 2010 r. Program inscenizacji kabaretowej zawierał m.in scenę K. I. Gałczyńskeigo z teatru „Zielona gęś”- Walizka, scenę ze „Skrzypka na dachu”, parodię wiersza Paweł i Gaweł. Artystom akompaniował Leszek Bolibok.


Więcejinformacji na www.kultura.manifo.com/kabaret-senior-i-ta


KABARET PYDA SQUAD

"Historia naszego zespołu jest bardzo interesująca i sięga zamierzchłych czasów gimnazjum. Postaram się opowiedzieć ją najlepiej jak potrafię, ale przez te kilka lat pewne fakty uleciały z główki. Zapraszam serdecznie do lektury

Pyda Squad jest zespołem założonym przez 7 ludzi ze wspaniałej klasy III C roku szkolnego 2002/2003 z Gimnazujm nr 2 w Redzie. Cała historia zaczęła się od młodzieńczych teorii na temat wspólnego ojca listonosza Alfonsa, dzięki któremu mogliśmy się razemspotkać. Niewątpliwie osobą, która przyczyniła się do powstania wielu teorii w tamtym czasie był nasz wspaniały historyk HenrykWitkowski, który wpoił w nas ducha wzajemnej miłości.

(...)

1czerwca zaliczyliśmy pierwszy występ przed licznie zgromadzoną publicznością MOKSIRu w Redzie. Zaśpiewaliśmy piosenke Urszuli -Niebo dla Ciebie. Wokalistą zespołu zostałem wtedy Ja. Dopiero 20 minut przed występem nauczyłem się słów, chociaż dla bezpieczeństwa zapisałem sobie refren na dłoni :) Występ można zaliczyć do bardzo udanych debiutów gdyż jak każdy wie
zajęliśmy II miejsce :) Trzeba przypomnieć także, iż lody od Taty Fokera były przepyszne :)

(...)
"Moment przełomowy"

Niewątpliwie przełomowym momentem w naszej karierze było wymyślenie parodii zwyciezców programu Mam Talent.

Z Parodią Melkart Ball była dość ciekawa historia. Jak zawsze przed większym występem spotkaliśmy się by wymyśleć nowy kabaret. Gdy wyszedłem z propozycją sparodiowania zwycięzców Mam Talent spotkałem się początkowo z dziwną reakcją kolegów. Michał i Krzysiek na początku nie wiedzieli o czym mówię. Tylko Mleko było od razu cały podniecony i gotowy do pracy ;).

(...)

Pewnego dnia dostałem maila od portalu plejada.pl. Tworzyli nowy portal, chcieli nam pomóc się wypromować. Miałem tylko wrzucić filmik naich stronę. Strona jeszcze nie istniała, więc podano mi adres domeny zastępczej. Wrzuciłem film, a po miesiącu, gdy portal ruszył zostaliśmy pierwszym historycznym talentem wyróżnionym przez ten portal.

(...)

f

Występw programie Mam Talent II (aby obejrzeć kliknij w link)
Gdy szliśmy na casting do programu
MamTalent, mieliśmy nadzieję, że ktoś nas dostrzeże. Pomoże nam pokierować naszą małą karierą. Dziś już wiemy, że w jakiś sposób ten program nam pomógł. Dostajemy pierwsze profesjonalne oferty. Cieszymy się, że nas doceniono. To jeszcze bardziej motywuje nas do pracy. Jesteśmy z siebie dumni. To dodało nam wiary, że można. Jednak programu Mam Talent nie uznajemy jako maksimum naszych możliwości. To była tylko przygoda. Przystanek w drodzę do kariery. Teraz czeka nas jeszcze więcej pracy!"

Tekst pochodzi ze strony www.pydasquad.yoyo.pl

Więcej informacji na
www.pydasquad.yoyo.pl


CHÓR ŚW. JANA
został założony w lutym 2009 r. przez ks. Jana Minkiewicza w parafii p.w. św. Antoniego Padewskiego w Redzie. Obecnie zespół liczy 21 osób, w tym: 6 sopranów, 9 altów, 2 tenorów, 3 basy oraz dyrygent.

Na pracę i działalność chóru składają się występy związane z działalnością głównie religijną - między innymi oprawa muzyczna mszy świętych niedzielnych i świątecznych, prymicyjnych, jubileuszowych i odpustowych, koncerty kolęd, występy podczas Wielkiego Postu. W naszym repertuarze znajdują się również utwory o tematyce świeckiej.

Uczestniczymy w festiwalach chóralnych organizowanych na terenie województwa pomorskiego oraz współpracujemy z innymi chórami woj. pomorskiego oraz pomorskimi instrumentalistami.

Od roku 2010, funkcję dyrygenta chóru pełni pani Ewa Szmidt.

Więcej informacji na
http://emcepe.pl/chor_sw_jana_w_redzie/


Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych