ZABIĆ GOŁĘBIA OKRUCHEM”Surrealistyczny dramat autorstwa Magdaleny Hierowskiej jest odpowiedzią na nurtujące pytania dotyczące istoty i potrzeby ludzkiej egzystencji. Wątek fabularny utworu zachwyca swobodnym tokiem wypowiedzi bohaterów, uwikłanych w tragiczną sytuację z klasycznym brakiem rozwiązania, które jest jedynie „igraszką” ciemnej warstwy ich świadomości.

Główni bohaterowie żyją po śmierci w świecie, który jest ich iluzją, poszukują prawdy z przeszłości i rozwiązań, których nie udało im się wcielić w realne życie. Znajdują się w wyimaginowanym piekle, kierowanym pojęciem indywidualizowanego grzechu.

Bez wątpienia jest to utwór persyflażowy o wątkach, które mogą pobudzić do przemyśleń dorosłego widza. Spektakl edukuje w nienachalny i niekonwencjonalny sposób, ponieważ nie ma w nim wątków indoktrynujących. Skłania do przemyśleń pozostawiając jedyne i słuszne otwarte rozwiązanie z puentą, dla której warto zastanowić się nad istotą i potrzebą materialnego poczucia bezpieczeństwa obecnego we współczesnym świecie.


AUTOR

Magdalena Hierowska


REŻYSERIA

Magdalena Hierowska, Robert Sikorski


MUZYKA

Andrzej Sławiński


WIZUALIZACJE

Dariusz Skarżyński


SCENOGRAFIA

Paulina Piotrowska


OBSADA

Monika Worzałła, Sebastian Wachowski, Nicole Rogoziński-Sławińska, Andrzej Sławiński, Daniel Kwidziński, Aleksandra Maj, Joanna Grabowska, Marcin Westfal


PROJEKT PLAKATU

Aleksandra Maj

PREMIERA SZTUKI: 15 czerwca 2012, godz. 19:00

aula Zespołu Szkół Nr 1 w Redzie, ul. Łąkowa 36/38

wstęp wolny od lat 16


Spektakl został również zaprezentowany w Przywidzu podczas Kaszubskiego Roswell.


w reżyserii:


Magdalena Hierowska – Absolwentka Szkoły Aktorskiej Państwa Machulskich oraz Akademii Teatralnej w Warszawie.


Robert Sikorski - Absolwent Wydziału Aktorskiego PWSFTViT w Łodzi. Z zamiłowania muzyk, reżyser i scenarzysta. Obecnie mieszka i tworzy w Warszawie. 


Spektakl był zrealizowany dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Wejherowie
Przygotowania spektaklu odbywały się podczas warsztatów teatralnych prowadzonych przy Dziale Kultury MOKSiR w Redzie
(instruktorka: Magdalena Hierowska)

Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych