ETNO SOBÓTKI 2013

22 CZERWCA /// 21:00 - 24:00 /// PARK MIEJSKI NAD OCZKIEM /// WSTĘP WOLNY

23:00 PREMIERA SPEKTAKLU PLENEROWEGO "KANIA" /// NAD OCZKIEM WODNYM /// WIĘCEJ INFORMACJI ///


SPEKTAKL PLENEROWY „KANIA” autorstwa Magdaleny Hierowskiej prowadzącej grupę teatralną „Jastra” w MOKSIR w Redzie nie jest dosłowną inscenizacją obrzędu, lecz raczej impresją na temat grzechu i potrzeby wiary w demonologiczną strukturę kaszubskich wierzeń. Dotychczasowe rekonstrukcje obrzędu ścinania Kani w formie piśmienniczej takich twórców jak Florian Ceynowa, czy Jan Karnowski, stały się inspiracją do spektaklu, który nie ma znamion historycznej rekonstrukcji. Najważniejszym motywem przewodnim spektaklu jest pojęcie grzechu jako pierwiastka niewytłumaczalnego i niemożliwego do unicestwienia za pomocą rytuału. Również spojrzenie na szeroko pojętą moralność może skłonić do przemyśleń na temat wiary i jej potrzeby w współczesnym społeczeństwie.


SPEKTAKL PLENEROWY „KANIA” ZOSTAŁ ZREALIZOWANY DZIĘKI DOFINANSOWANIU
ZE STAROSTWA POWIATOWEGO W WEJHEROWIE /// PLAKAT DO SPEKTAKLU ZAPROJEKTOWAŁ KAROL FORMELA

22:00 KONCERT ROD /// AMFITEATR /// SŁOWIAŃSKI ELEKTRO FOLK /// WIĘCEJ INFORMACJI ///

Powstali w kwietniu 2012, aby połączyć rodzime tradycje (do czego nawiązuje nazwa zespołu) z nowoczesnością w całkiem nowy, świeży sposób.
Ich celem nie jest jedynie znalezienie sposobu na fuzję
syntetycznych brzmień z gatunku d'n'b, dubstep, breakbeat z archaicznym charakterem instrumentów dawnych (piszczałki, dudy), ale także
stworzenie nowej jakości, która miałaby być czymś więcej niż jedynie przełożeniem zachodnich dokonań muzycznych na grunt rodzimy. Całość dopełnia treść tekstów będąca obrazem stosunku człowieka współczesnego do swych najdalszych, zapomnianych korzeni.
Na początku stycznia 2013 ukazała się czteroutworowa epka zespołu ROD. Wydaniem, dystrybucją oraz promocją zajmie się Zoharum records (www.zoharum.com) wraz z 32studio.

ROD /// GPS

ETNOGIEZZ Q. /// LIVE W SŁUPSKU
21:00 KONCERT ETNOGIEZZ Q. /// AMFITEATR /// ETNO + GIEZZ /// WIĘCEJ INFORMACJI ///

Etnogiezz Q. powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie
muzyką nawiązującą do folkloru i tradycji, ale będącą ściśle
nowoczesną w formie. Utwory mają więc teksty ludowych piosenek, ale strona muzyczna jest nowoczesna: nu-jazzowa, z dodatkiem innych odmian jazzu takich jak: acid jazz, etno oraz muzyki eksperymentalnej. Nie jest to tradycyjne granie etno/folku. W lutym ukazał się zawierający 4 utwory singiel demoreel.

IMPREZA TOWARZYSZĄCA:

11:00-13:00 /// MULTI-KULTI FEST /// AMFITEATR /// ORGANIZATOR: STOWARZYSZENIE EUREKA, MŁODZIEŻ ZS1 ///

W PROGRAMIE:
/// występ grupy MULTI- KULTI- pochodzenia tybetańskiego, białoruskiego, armeńskiego, afgańskiego
/// warsztaty ukazujące kulturę kaszubską
/// wystawa o tematyce dotyczącej wody i zwyczajów dotyczących wody "Woda i obrzędowość"

Stowarzyszenie EUREKA wraz z młodzieżą z Zespołu Szkól nr 1 w Redzie serdecznie zaprasza mieszkańców Redy na Festiwal Międzykulturowy, który odbędzie się 22 czerwca 2013r. w Rodzinnym Parku Miejskim w godz.11.00-13.00
W ramach realizowanego wspólnie projektu Młodzież w Działaniu „Z Himalajów nad Bałtyk” nasze miasto odwiedzi grupa uczniów -uchodźców i imigrantów z warszawskiego liceum. Celem przyjazdu młodzieży jest edukacja międzykulturowa, wzajemne poznanie i integracja.Niewątpliwą atrakcją owego festiwalu będzie występ grupy MULTI – KULTI, z udziałem młodzieży pochodzenia tybetańskiego, białoruskiego, armeńskiego i afgańskiego.
Uczniowie z redzkiej szkoły zapoznają gości z kulturą kaszubską w czasie prowadzonych warsztatów.Podczas festiwalu zaprezentowana zostanie wystawa o tematyce dotyczącej wody i zwyczajów związanych z wodą z regionów pochodzenia młodzieży.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY /// Wstęp wolny ///

Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych