Warsztaty dziennikarsko artystyczne (fotografia reportażowa i artystyczna)

Tematyka zajęć dziennikarskich: kulturalno - artystyczna. Zagadnienia poruszane za pomocą reportażu, eseju, wywiadu, fotografii, relacji/informacji; będą traktować o: architekturze, wzornictwie, folklorze, artystach, muzyce, wystawach, estetyce przestrzeni publicznej, typografii - zarówno redzkiej jak i trójmiejskiej.
Chcemy abyście pisali, fotografowali to co Wam się w naszym mieście podoba, co się nie podoba - konstruktywna krytyka zawsze mile widziana!

Prowadząca Malwina Jakóbczyk wprowadzi Was do świata publicystyki, poszerzy Wasze horyzonty o wiadomości teoretyczne oraz zadania na tekście.
W programie przewidziane są spacery po mieście z aparatem i notatnikiem w celu wychwycenia miejskich "koszmarków", a także miejsc wpisujących się idealnie w estetykę przestrzeni miejskiej oraz interesujących obiektów znajdujących się w Redzie.

Uczestnicy raz w miesiącu będą przyznawać nagrodę za dobre podejście do estetyki miejskiej, przejrzyste i innowacyjne wykorzystanie grafiki oraz wzornictwa na szyldach (itp.) - nagrodą będzie wywiad z właścicielem danego budynku/miejsca, sesja fotograficzna oraz umieszczenie artykułu na blogu, który w ramach aktywnego dziennikarstwa uczestnicy będą prowadzić.

W ramach warsztatów - patrząc już przyszłościowo - planowana jest Kulturalna TV - odcinki kręcone raz na jakiś czas i umieszczane na kanale youtube. Jednak są to już założenia przyszłoroczne :)

Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych!

Gdzie? Zajęcia odbywać się będą w Sali komputerowej Szkoły Podstawowa Nr 6, ul. Gniewoska 33 w Redzie oraz w plenerze.

Kiedy? Poniedziałki 16:30-18:30.

Dla kogo? Młodzież późno gimnazjalna, ponadgimnazjalna, studenci oraz dorośli.

Prowadząca

Malwina Jakóbczyk studentka filologii polskiej - specjalizacja dziennikarska (Uniwersytet Gdański). Pracuje w portalu traktującym o kulturze i rozrywce Trójmiasta - www.miastokultury.pl  Zajmuje się tam wyszukiwaniem i wprowadzaniem informacji o aktualnych wystawach odbywających się w Gdyni, a w dziale publicystycznym recenzuje bieżące wydarzenia, przeprowadza wywiady z trójmiejskimi artystami. Jest również redakcyjnym fotografem. Jej zdjęcia reportażowe można obejrzeć na stronie: https://picasaweb.google.com/papierdodrukarki1 Prywatnie zajmuje się fotografią artystyczną. Jej zdjęcia można było obejrzeć na debiutanckiej wystawie w czerwcu 2011r. w Caffe Anioł w Gdyni. Jej portfolio: http://www.finalcrit.com/photography/melvina

Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych