ARTYSTYCZNA BAJADERKA - czyli COŚ z NICZEGO

CZWARTKI - 17.00 - 19.00
MOKSIR SALA KULTURY,
UL. ŁĄKOWA 59

DLA KOGO? - OD 6 DO 14 LAT

INSTRUKTOR - JOANNA GESSLER

AKTUALNIE GRUPA ZAMKNIĘTA,
MOŻNA ZAPISYWAĆ SIĘ NA LISTĘ REZERWOWĄ.
Niektóre z technik jakimi będziemy zajmować się na zajęciach:
  • decoupage (postarzanie i ozdabianie przedmiotów codziennego użytku)
  • makrama (biżuteria, m.in. bransoletki)
  • podstawy kroju i szycia
  • papier mache
  • fotografia
  • dzierganie na drutach
  • i wiele innych technik manualnych :)

INSTRUKTOR

JOANNA GESSLER Jestem pasjonatką rękodzieła artystycznego. W mojej rodzinie taką pasję dziedziczy się w genach. Od kiedy pamiętam zawsze szyłam, dziergałam, malowałam. Uwielbiam nadawać pozornie niepotrzebnym już przedmiotom nową formą, barwę – nowe życie!Od niedawna zajmuję się rękodziełem zawodowo. Z wykształcenia jestem pedagogiem, dlatego prowadzenie warsztatów dla dzieci będzie dla mnie radością, okazją do podzielenia się swoimi pomysłami i świadomym procesem rozwijania wrażliwości, pomysłowości i talentów uczestników. Program przewiduje wykorzystanie wielu różnych technik co sprawi, że zajęcia będą ciekawe.Zapraszam wszystkich chętnych!
Moje prace // Pracownia Rękodzieła Artystycznego ESY FLORESY
Celem warsztatów rękodzieła artystycznego jest rozwijanie wyobraźni, cierpliwości, zdolności manualnych uczestników, uwrażliwienie ich na piękno, budowanie zainteresowania sztuką i twórczością regionalną.
Uczestnicy mogą czerpać radość z tworzenia i odkrywać własne możliwości. Zapoznanie ich z wieloma technikami sprawi, że zajęcia będą ciekawe a zdobyte umiejętności praktyczne przydadzą się na resztę życia. Zaplanowane do wykonania przedmioty mają walory użytkowe, mogą być miłą pamiątką, ciekawym prezentem i inspiracją do dalszej pracy artystycznej. Warsztaty mają też uwrażliwić dzieci na ochronę środowiska poprzez nadawanie starym przedmiotom nowych wartości użytkowych. W planach jest przygotowanie galerii prac wraz z wernisażem (po każdym semestrze), a także udział w licznych konkursach plastycznych.

Joanna Gessler, Pracownia Rękodzieła Artystycznego ESY FLORESY

Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych